OTÁZKY A ODPOVEDE

Mám záujem o výpočet II. skupiny – výber pohlavia, ale neviem čas svojho narodenia. Je možné niekde tento údaj zistiť?

Čas narodenia by mal byť uvedený vo Vašej zdravotnej karte. Taktiež je ho možné zistiť v archíve pôrodnice, kde ste sa narodili. Alebo sa skúste spýtať rodiny, ktorá by Vám mohla tento údaj poskytnúť.
Pre malý výpočet je postačujúci aspoň približný čas narodenia. napr: okolo 8.00, medzi 8 - 9.00.
Pre špeciálny výpočet je potrebný čas narodenia s presnosťou na 4 minúty.

Ako správne vyplniť dĺžku cyklu?

Dĺžka menštruačného cyklu sa počíta od prvého dňa poslednej menštruácie k prvému dňu nasledujúcej menštruácie. napr: menštruácia bola 1.9. a ďalšia začala 29.9., teda dĺžka cyklu je 28 dní.
Pokiaľ Váš cyklus kolíše, stačí zapísať jeho rozmedzie. napr: 27 - 31 dní.
Ak máte cyklus nepravidelný, stačí uviesť, že je NEPRAVIDELNÝ.

Bude výpočet úspešný aj v prípade ak ja i manžel máme zdravotné problémy?

Výpočty Prirodzenej regulácie počatia určujú optimálne plodné dni k počatiu. Teda výpočet môže byť úspešný v prípade, že je zachovaná možnosť spontánneho otehotnenia (žena má funkčný aspoň jeden vaječník, vajcovod, maternicu/ dělohu a u muža sú prítomné spermie). Inak zdravotné problémy je potrebné konzultovať s odbornými lekármi.

Bola mi diagnostikovaná endometrióza/ PCO. Môžem aj napriek tomu otehotnieť?

Výpočty boli úspešné aj v takýchto prípadoch. Je to veľmi individuálne. Problém spomeňte v prihláške.
Pre úpravu stavu (úprava menštruačného cyklu, endometriózy, PCOS, posilnenie steny maternice/ dělohy, iné) má dobrý vplyv pitie čaju z Alchemilky (kotryhel). Čaj sa pije 6 dní v týždni, siedmy deň je pauza. Napr: čaj sa pije od pondelka do soboty, v nedeľu sa čaj nepije. Tento cyklus 6 + 1 sa opakuje. Je dobré začať s 2- 3 šálkami denne a postupne znížiť na jednu šálku.

Manžel má problém so spermiami, je možné aj napriek tomu otehotnieť?

Problém so spermiami je dnes, bohužiaľ, úplne bežný jav, ale k počatiu je potrebná iba jedna spermia. Zmenou návykov je možné dospieť k zlepšeniu stavu.
Na spermie má veľmi dobrý vplyv užívanie vitamínu C a E. Veľmi vhodný je extrakt z hroznových semienok, ktorý je bohatý na tieto látky, antioxidanty. Ďalšou voľbou je prípravok extrakt lepídium meyenii (Maca).
Jedlá ako mliečne výrobky, vajíčka, chudé červené mäso, pečienka, orechy môžu tiež napomôcť.Treba obmedziť konzumáciu kuracieho mäsa, taktiež alkoholu, či cigariet.
Samozrejme, že sa jedná o dlhodobý proces.

Nebola som ešte tehotná, je potrebný výpočet IV. skupiny?

Výpočet IV. skupiny je potrebný v prípade ak prišlo k potratu, komplikáciam, sú prítomné komplikácie, ktoré sú zohľadňované pri vyhotovovaní vypočtu. V ostatných prípadoch voľte skupinu III. alebo II. Štatistiky ukazujú, že pravdepodobnosť, že by prišlo ku komplikáciam je veľmi malá –  do 0, 5 %, ktoré už nevieme predvídať (vonkajšie faktory, nepresné údaje, iné).

Môj výpočet bol vyhotovený pre Bratislavu, o mesiac plánujeme dovolenku v Chorvátsku, bude výpočet platný aj pre Chorvátsko?

Pokiaľ chcete niektorý termín využiť na inom mieste, ako pre ktoré bol výpočet vyhotovený, stačí zažiadať o prepočítanie daného termínu. Jednoducho zašlite miesto, okres a štát, pre ktoré má byť prepočet vyhotovený a termín, ktorý máme prepočítať. Je potrebné o prepočet zažiadať aspoň jeden týždeň pred termínom, aby ste prepočet obdržali včas.

Ako dlho trvá kým otehotniem?

Či príde k počatiu hneď v prvý termín, alebo to trvá dlhšie je veľmi individuálne. V prvý rok riadenia sa výpočtom dochádza k počatiu v 2/3 prípadoch. Druhý rok u 1/2 a ďalší rok v ostatných prípadoch.

Mám záujem o predĺženie výpočtu aj na ďalší rok, ako mám postupovať?

Pri predĺžení výpočtu nie je potrebné opätovne vypĺňať prihlášku. Stačí zaslať Váš predchádzajúci vyplnený výpočet emailom alebo poštou na našu adresu. Dopíšte dátum poslednej menštruácie (ak už máte aj novšiu ako bola posledná zaznačená), ďalšie informácie, ak sa zmenili. Registrácia Vašej žiadosti Vám bude potvrdená emailom.

Kontaktovala som vás prostredníctvom kontaktného formulára/ emailom, zatiaľ som neobdržala odpoveď, vznikol nejaký problém?

Na správy sa odpovedá akonáhle je to možné, maximálne do týždňa. Ak v tomto časovom úseku odpoveď nedostanete, je potrebné nás kontaktovať opätovne, písomne, telefonicky. Najčastejším problémom nedoručenia odpovede je plná emailová schránka adresáta, nesprávne zadaná emailová adresa a musíme tak vyčkať na Vaše opätovné kontaktovanie.

Kedy mi bude výpočet doručený?

Hotový výpočet je odosielaný najneskôr do 48 hodín od registrovania prihlášky a platby. Ak Vám nebude doručený v tomto časovom intervale (v prípade zaslania výpočtu emailom), kontaktujte nás. Pri zaslaní výpočtu poštou je potrebné prirátať 2- 3 dni potrebné pre doručenie.

Ak ste nenašli odpovede na Vaše otázky, napíšte nám.